Wyjazd usamodzielniający Rafała

 

Rafał ma 16 lat. Jest uczniem szkoły specjalnej. Rafał wraz z rodzicami pracuje nad swoją samodzielnością. Wyjazd jest krokiem w stronę jego niezależności.

Rafal we wczesnym dzieciństwie miał wypadek samochodowy. Wtedy też doznał ciężkiego urazu czaszkowo- mózgowego, m. in. obrzęku mózgu, złamania kości sklepienia czaszki oraz złamania podstawy czaszki kości potylicznej po lewej stronie. Następstwem wypadku było ślepota korowa, wodogłowie oraz padaczka pourazowa.

Teraz, po latach rehabilitacji, Rafał jest pogodnym chłopcem. Łatwo nawiązuje kontakt z innymi ludźmi. Interesuje się środkami transportu oraz sprzętami elektronicznymi.

Rafał ma diagnozę niepełnosprawności w stopniu znacznym. Nie oznacza to, że ma być całkowicie zależny od swoich bliskich. Nie tylko rodzicom Rafała zależy na jego samodzielności, on sam również czuje się dumny z możliwości samodecydowania o sobie oraz z niezależności, której rok po roku nabywa coraz więcej.

Wyjazd ma na celu poprawienie samodzielności Rafała w zakresie:

  • samoobsługi (m. in. przygotowywanie prostych posiłków, toaleta osobista)
  • funkcjonowania społecznego (m. in. kupno biletu w kasie, pytanie o drogę)
  • zdolności poznawczych (m.in. posługiwanie się pieniędzmi, odczytywanie cen na produktach)

Terapeuci będą mieli za zadanie wspomagać Rafała oraz obserwować jego postępy.

Dzięki wyjazdowi Rafał będzie dumny ze swoich osiągnięć, a także będzie świadomy swoich możliwości. Codzienna rehabilitacja jest droga i pochłania wszystkie oszczędności rodziców, sprawiając tym samym, że nie stać ich na wyjazd dla swojego syna. Rodzice bardzo proszą o wsparcie.

Wpłat można dokonywać na konto Fundacji ESTI BONA,

nr: 75 1750 0012 0000 0000 3875 1514 z dopiskiem „Wyjazd Rafała”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podziel się tym co ci chodzi po głowie :)

Facebook
Facebook
Twitter
Instagram